Zadanie sfinansowano ze środków pozyskanych przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarzadowych w ramach projektu „Kierunek NOWE FIO” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030

Misiu

Misiu

Misiu trafił do hospicjum ze schroniska w Małopolsce. Ma około 16 lat, ale jest to wiek orientacyjny, trudny do końca do ocenienia ze względu na duże zaniedbania. Na cito musiał mieć robione zęby, które były w tragicznym stanie, miał wykonane badanie serca, regularnie ma badaną krew. Jak na swój wiek trzyma się całkiem nieźle pomimo, że bierze leki na tarczycę, niedowidzi już i niedosłyszy. Regularnie jest poddawany zabiegom magnetoterapii, gdyż odzywają się stany zwyrodnieniowe układu kostnego. Misiu to kochany słodziak. Piękny, przecudny, robi słodkie minki, ale jednocześnie myśli, że jest rottweilerem i próbuje kąsać po nogach przechodzące inne hospicyjne psy.

Potrzeby:
Karma dla seniora, Karsivan, Synoquin lub Sizarol, Vetomune, Forthyron 200 mg

Z życia wzięte

29.01.2021

Misiu był na badaniu echa serca w Przychodni Weterynaryjnej Aksman w Oławie. Cóż, staruszek z niego, zatem serduszko ma prawo do niedomagania. Teraz czas na konsultacje z prof. Janeczko z Wrocławia, gdyż ząbki psiaczka wymagają interwencji. Dziękujemy Schronisku “Przytul Psisko” w Brzegu oraz osobom je wspierającym za sfinansowania badań Misiaczka.

19.08.2021

Misiu miał dziś powtórzone USG, gdyż poprzednie dało niewyraźny obraz. Niestety na śledzionie doktor stwierdził około 3 cm. zmianę. Wyniki badania krwi też nie są idealne, zatem jutro do dr. Janeczka Misiu pojedzie jedynie na konsultację. Pusia i Rudek także muszą poczekać. Anestezjolog uznał, że zabieg byłby zbyt ryzykowny w ich stanie. Viadrusową ekipę w Ośrodku Stomatologii i Ortodoncji Weterynaryjnej Witold Janeczek we Wrocławiu reprezentować będzie Saba i jej nadziąślak. Trzymajcie kciuki.

27.09.2021

Misiu miał taszkę z grubą forsą, ale mu ukradli ją jak spał i nikt się nie przyznaje. A życie kosztuje, pobyt w tym przytułku kosztuje, jedzenie kosztuje, wygody kosztują i niewygody też kosztują. Jeżeli chcesz wesprzeć Misia, wpłać złotówkę albo dwie, a psiak ucieszy się.
Konto Misia
20 1750 0012 0000 0000 3882 8746
BNP Paribas Stowarzyszenie „W ogrodzie Viadrusa”