Zadanie sfinansowano ze środków pozyskanych przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarzadowych w ramach projektu „Kierunek NOWE FIO” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030

Boluś

Boluś

Boluś ma około 17 lat, a 15 lat, czyli praktycznie całe swoje życie spędził w schronisku. W 2020 roku pogryzły go schroniskowe psy, co stało się dla niego szczęściem w nieszczęściu. Dzięki temu tragicznemu wydarzeniu, zaczęto intensywnie szukać dla niego domu. I tak ciocia Ula Srowron przywiozła go do naszego hospicjum. Boluś jest kochanym, cichutkim, nikomu nie wadzącym pieskiem. Lubi spędzać czas w swoim relaksującym legowisku, chętnie przekąsi smaczek. Dopomina się pieszczot i obecności człowieka, ale robi to nienachalnie, wręcz jakby przepraszał, że angażuje swoją osobą.

Potrzeby:
Karma dla seniora, Karsivan, Synoquin lub Sizarol, Vetomune

Z życia wzięte

31.10.2020

Cześć, jestem Bolek, mam około 17 lat. 15 lat spędziłem w schronisku. Jestem malutki, chudziutki oraz bardzo kruchy i sam się zastanawiam, jak przez te wszystkie lata dałem sobie radę. Życie miałem smutne, a ostatnio pogryźli mnie bracia w niedoli. Dwie ciocie Ula SKowron i Jadwiga Silicka, niezależnie od siebie, bardzo chciały znaleźć mi dom. I tak trafiłem do viadrusowej ferajny, bo właśnie dziś ciocia Ula SKowron wraz z rodziną przywiozła mnie do mojego nowego domu. Na razie trochę tylko popatrzyłem w kąty i poczułem się zmęczony, więc teraz będę spał, ale zostańmy w kontakcie.

3.11.2021

Prezes Misiek i pozostała ferajna zazdroszczą Bolusiowi. Powód - Bolutek otrzymał dziś paczkę na jego dane osobowe od Agi Pietruckiej. Misiek pamięta te czasy, jak przychodziły paczki od ciotki z Ameryki i nie będzie dziś mógł spać. Zwija go z zazdrości. Ciekawe czy Boluś się podzieli?

Strupol

Spójrzcie jak pięknie Bolusiowi schodzi wielki strupol po ranie, która powstała na skutek pogryzienia przez schroniskowe psy. Staruszek już powoli o tym zapomina, jeszcze chwila strup całkiem zejdzie i Boluś będzie myślał, że to był tylko zły sen.